نخستین محموله داروسازی جابربن حیان به مقصد آفریقای جنوبی صادر شد

بورس۷:

نخستین محموله دارویی از ایران به مقصد آفریقای جنوبی بارگیری شد ، این محموله صادراتی شامل ویال پنی‌سیلین شرکت جابربن‌حیان است.

امید سید خضری مدیر صادرات شرکت داروسازی جابر ابن حیان در این خصوص به بورس۷ گفت: شرکت جابر ابن حیان به عنوان بزرگترین تولیدکننده ویال های تزریقی در ایران، تولیدکننده سالانه بالغ بر ۱۰۰ میلیون عدد ویال پنی سیلین می باشد که بخشی از آن به عراق ، سوریه، یمن، افغانستان و کشورهای حوزه CIA صادر می شود.

با توجه به دارا بودن استانداردهای GMP، پیشینه ارتباط با اسکوئیپ آمریکا و نیز کیفیت بالای محصولات، بازدیدهای متعددی از سوی کشورهای مختلف از شرکت داروسازی جابربن حیان به عمل آمده و در خصوص صادرات دارو مذاکره می شود. هر چند حجم کلی صادرات هنوز رقم چشمگیری نیست، ولی تلاش می شود از فرصت های موجود استفاده شده و به کشورهای جدید ورود کنیم.

خضری در خصوص صادرات دارو به آفریقای جنوبی به بورس۷ گفت: پس از پیگیری های فراوان، برای اولین بار، موفق به صادرات به آفریقای جنوبی شده ایم و محموله ای شامل ۳۴ هزار عدد پنی سیلین به این کشور ارسال کرده ایم. البته روند صادرات دارو تداوم داشته و قرارداد صادرات به آفریقا، قرارداد گسترده ای می باشد.

چشم انداز صادرات روشن است و درآمد صادرات را ساده تر از مطالبات داخلی وصول می کنیم

مدیر صادرات شرکت داروسازی جابر ابن حیان ضمن ابراز خوشبینی به صادرات دارو به بورس۷ گفت : صادرات دارو پروسه ای زمان بر بوده و با رقبای قدرتمندی همچون هند مواجه هستیم که سرمایه گذاری کلانی جهت صادرات انجام می دهند. به رغم تمامی مشکلات، موفق به ورود به آفریقای جنوبی شدیم. درآمد صادرات به آفریقا ارزی بوده و وصول آن به مراتب ساده تر از وصول مطالبات داخلی خواهد بود. چشم انداز صادرات روشن بوده و در سال آینده اخبار مساعدتری خواهیم داشت.

نوشته نخستین محموله داروسازی جابربن حیان به مقصد آفریقای جنوبی صادر شد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس7. پدیدار شد.

Powered by WPeMatico